Pogoda nas w dalszym ciągu będzie rozpieszczać. W weekend aura będzie jednak dość szybko się zmieniać. Oczywiście temperatura w całej Polsce będzie przekraczać 30 stopni C, jednak będą także występować burze, silny wiatr, a nawet grad.

Temperatura w sobotę i w niedzielę będzie przekraczać nawet 33 stopnie. Upalne powietrze nad Polskę nadciąga z Ukrainy, Słowacji, a nad Śląsk znad Czech. Po południu może wystąpić zachmurzenie, które może przerodzić się w deszcz, a nawet burze. IMGiW wydaje ostrzeżenia.

Burze po południu będą nadciągać z zachodu. Prawie w całym kraju wilgotność powietrza wyniesie 70-80 %. Front z Niemiec przemieści się przez niemal całą Polskę. W niedzielę czeka nas więc spokojna pogoda i upał.

Zachmurzenie może utrzymać się także na początku tygodnia. Delikatnie się także ochłodzi. Temperatura będzie się wahać od 22 do 30 stopni.

Pamiętaj, że wysoka temperatura może powodować odwodnienie, a silne słońce udary. Aby tego uniknąć, nie przebywaj zbyt długo na słońcu, chroń głowę, pij dużo

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę