fot. Pixabay

Policja poszukuje kierowcy, który w niedzielę potrącił matkę przechodzącą z dzieckiem przez oznakowane przejście dla pieszych. W wypadku ucierpiała kobieta. Dziecko nie odniosło poważnych obrażeń. Kierowca nie udzielił poszkodowanym pomocy i uciekł z miejsca wypadku. Do zdarzenia doszło w Lublinie, przy ulicy Przybylskiego – podała we wtorek lubelska policja.

Do wypadku na pasach doszło 30 stycznia, około godz. 16:30.

„Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nieznanym pojazdem potrącił pieszą przechodzącą z dzieckiem przez oznakowane przejście dla pieszych” – poinformował oficer prasowy lubelskiej komendy kom. Kamil Gołębiowski. Dodał także, że kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Policja apeluje do świadków zdarzenia

„Osoby, które były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Lublinie” – zaapelował Gołębiowski.

Policja prosi świadków o zgłaszanie się do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie – pokój 4, kontakt telefoniczny z prowadzącym postępowanie pod numerem telefonu: 47 811 58 75 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem 112.

Statystyki dot. wypadków na pasach poprawiają się z roku na rok

Według statystyk Komendy Głównej Policji na listopad, przytoczonych przez portal brd24.pl, wypadków na przejściach dla pieszych jest z roku na rok coraz mniej. W 2019 roku doszło do 2077 wypadków na „zebrach”. W 2020 roku – na skutek zmniejszenia natężenia ruchu z powodu pandemii – liczba wypadków zmalała do 1791. Mimo powrotu kierowców na drogi po serii lockdownów w 2020 roku, liczba incydentów nie wzrosła do poziomu sprzed 2020 roku. W 2021 roku na przejściach dla pieszych doszło już tylko 1439. To 30-procentowy spadek w stosunku do liczby zdarzeń z roku 2019.

Notuje się także spadek śmiertelności w wypadkach na pasach. W 2019 roku na przejściach dla pieszych zginęło 139 osób. W 2021 było to już tylko 81 osób.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę