Dziś w nocy w miejscowości Rakoniewice w województwie wielkopolskim doszło do groźnego wypadku. Ciężarówka w trakcie jazdy wjechała na chodnik, po czym uszkodziła elewację trzech budynków i skrzynkę gazową.

Funkcjonariusze i strażacy otrzymali zgłoszenie około godziny 4:00 nad ranem. Do zdarzenia doszło na ulicy Grodziskiej w Rakoniewicach, gdzie ciężarówka z naczepą zjechała z jezdni na chodnik i otarła trzy budynku, uszkadzając ich elewację. Dodatkowo pojazd doprowadził do usterki skrzynki z przyłączem gazowym, wskutek czego konieczna była masowa ewakuacja.

Ze względów bezpieczeństwa, konieczne było ewakuowanie 26 osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, ale jedna z kobiet zasłabła, wskutek czego musiała zostać przekazana pod opiekę ratowników medycznych. Po wykonaniu niezbędnych badań została wypuszczona.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby ratunkowe, próbując usunąć skutki zdarzenia. Najbliższa okolica uszkodzonych budynków została dokładnie zabezpieczona i odgrodzona od przechodniów. Wszyscy ewakuowani zostali bezpiecznie przewiezieni do jednego z okolicznych zajazdów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę