Ta niemiła dolegliwość potrafi uprzykrzyć życie. Dlatego trzeba szybko znaleźć przyczynę przykrego zapachu z ust i ją wyeliminować. Wtedy można wrócić do równowagi życiowej.

Istnieje kilka przyczyn przykrego zapachu z ust. Zazwyczaj to brak higieny jest głównym powodem. Niewłaściwa pielęgnacja jamy ustnej oraz próchnica zębów powoduje takie objawy jak właśnie nieprzyjemny zapach z ust. Powodem jest zalegające jedzenie w przestrzeniach międzyzębowych. Także oddychanie przez usta może skutkować brzydkim oddechem.

Często brzydki zapach z ust jest objawem choroby. Może to być na przykład: zgaga, refluks żołądkowo-przełykowy, cukrzyca typu 1 lub niewydolność nerek. Niektóre leki też przyczyniają się do pojawienia się brzydkiego zapachu. Zazwyczaj są to leki na depresję, nadciśnienie, przeciwbólowe oraz rozkurczające, przeciwhistaminowe, na przeziębienie i grypę. Podobnie jest podczas alergii. Wówczas nieprzyjemny zapach jest efektem ubocznym.

Do przykrego zjawiska przyczyniają się także spożywane pokarmy i przyjmowane płyny. Dlatego unikaj: kawy, czosnku, ryby, jaj, cebuli, ostrych potraw, słodyczy. Nie warto stosować diety nisko węglowodanowej. Wskazane jest także unikanie papierosów i alkoholu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna