Pożar w hotelu w Istebnej. Duża akcja ewakuacyjna!

REKLAMA

Dziś nad ranem 17 zastępów straży pożarnej z Istebnej zakończyło akcję gaśniczą w hotelu Złoty Groń. Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku, ogień dość szybko zaczął się rozprzestrzeniać. Na szczęście żadna osoba nie została ranna.

Ogień w hotelu i restauracji Złoty Groń w Istebnej w województwie śląskim pojawił się wczoraj w godzinach wieczornych. Płomienie szybko zaczęły przenosić się na większe przestrzenie i ostatecznie objął dwie kondygnacje budynku, a także dach. W sumie pożarem objęte zostało około 400 metrów kwadratowych powierzchni.

REKLAMA

Niedługo po pojawieniu się płomieni, na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, którzy otrzymali od właścicieli zapewnienia, że żaden z klientów i członków personelu nie znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Ratownicy po dogłębnym przeszukaniu obiektu potwierdzili tę informację i przystąpili do akcji gaśniczej. W sumie ewakuowane zostały 32 osoby – 29 gości i trzech pracowników hotelu.

Funkcjonariusze straży pożarnej przekazali, że do opanowania pożaru na terenie obiektu doszło chwilę po północy, natomiast do godziny 4:00 trwała akcja dogaszania. Łącznie brało w niej udział 17 zastępów, w tym strażacy OSP. Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny powstania pożaru.