Tragicznie zakończyła się akcja pożarnicza w miejscowości Lubomyśl w województwie lubuskim. W trakcie gaszenia spłonął wóz strażacki oraz sprzęt gaśniczy, którego łączna wartość wynosiła milion złotych. Żadnemu ze strażaków nic się nie stało.

Wczoraj popołudniu druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarach otrzymali zgłoszenie o pojawieniu się ognia na ściernisku w Lubomyślu. Płonęło łącznie około 30 hektarów pola, wskutek czego na miejscu musiało pracować aż 16 jednostek straży pożarnej. Szybkie rozpstrzestrzenianie się płomieni było skutkiem silnych porywów wiatru. W akcji obecne były między innymi zastępy z OSP Złotnik i OSP Marszów.

Trudne warunki pogodowe, przede wszystkim w postaci wiatru spowodowały, że pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotnika doszczętnie spłonął. Jego kierowca wycofywał się z miejsca pożaru, próbując w ten sposób uniknąć ognia, ale w pewnym momencie wóz zgasł i stanął w płomieniach. Akcja ewakuacyjna zakończyła się niepowodzeniem.

Pojazd towarzyszył jednostce OSP ze Złotnika od dwóch lat, zaś na jego zakup wydano łącznie około miliona złotych. Co gorsza, ogień pochłonął również sprzęt gaśniczy, którym strażacy mieli opanować pojawiające się na dużych przestrzeniach płomienie. Na całe szczęście, pożar pojazdu nie spowodował uszczerbku na zdrowiu żadnego ze strażaków.

Doszczętne spalenie pojazdu może jednak niedługo zostać zrekompensowane. Na portalu zrzutka.pl ruszyła akcja zbierania środków na nowy pojazd dla strażaków z OSP Złotnik. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/npshxp.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę