Pożegnaj brudną toaletę na zawsze
fot. screen Youtube /
Home Tricks

Pożegnaj brudną toaletę na zawsze. Dzięki temu prostemu patentowi będzie jak nowa. Warto o tym pamiętać.

Toaleta odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu higieny i komfortu naszych mieszkań. Ale z biegiem czasu, nawet przy najbardziej starannym dbaniu o nią, toaleta może zacząć prezentować oznaki zużycia i brudu. Jednym z tych sposobów na czyszczenie jej może być zastosowanie prostego produktu, który każdy z nas ma w kuchni.

Pożegnaj brudną toaletę na zawsze. Będzie jak nowa w kilka minut

Aby toaleta lśniła bez długiego szorowania, wystarczy wsypać sodę wymieszaną z solą! Choć ten fakt może zaskoczyć, to zwykła sól kuchenna może pomóc w oczyszczeniu i odświeżeniu toalety. Ma właściwości antybakteryjne i zdolność do usuwania plam oraz osadów. Ta prosta mieszanka może zastąpić wiele drogich i chemicznych środków.

Soda i sól to świetne połączenie. Ziarna soli mogą działać jak delikatne ścierające kuleczki, pomagając usunąć uporczywe zabrudzenia, a soda rozpuszcza brud.  Wystarczy wsypać około pół szklanki soli i sody do toalety i pozostawić na kilka godzin lub na całą noc. Następnie, za pomocą szczotki do toalety, dokładnie wyczyścić. Aby wzmocnić działanie, warto dorzucić fusy po kawie – to świetny „peeling” dla powierzchni toalety. W dodatku zneutralizuje brzydkie zapachy.

Sprawdź też jak wyczyścić zlew w łazience. Pisaliśmy o tym tutaj.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę