Premier Morawiecki podał datę wyborów!

REKLAMA

Większość Polaków z niecierpliwością czeka na to, kiedy pójdzie na kolejne wybory. Premier Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o terminie wyborów. Polacy do urn wyborczych udadzą się 21 października 2018 roku.

– Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków! – opublikował wpis premier na swoim Twitterze.

REKLAMA

– Termin wyborów samorządowych oznacza, że druga tura odbędzie się w okresie, kiedy wiele osób wyjedzie odwiedzić groby najbliższych. Termin drugiej tury korzystny dla PiS. Potrzebna będzie mobilizacja po stronie opozycji – komentuje na Twitterze Petru.

Zgodnie z rozporządzeniem druga tura wyborów na burmistrzów, wójtów oraz prezydentów będzie mieć miejsce 4 listopada. Już teraz politycy mogą tworzyć komitety wyborcze i rozpoczynać kampanie wyborcze.

W wyborach samorządowych wszyscy do tego uprawnieni wybierają swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

REKLAMA