REKLAMA

REKLAMA

W sobotę z mieszkańcami Ryk spotkał się Mateusz Morawiecki. Na spotkaniu mówił o programach społecznych realizowanych przez rząd i podkreślił, że „chcą Polski rozwoju, a nie zastoju”. Podczas swojego wystąpienia premier przypomniał, że poprzednia ekipa rządząca – PO, PSL – zamykała posterunki policji, a także linie kolejowe i autobusowe oraz placówki pocztowe.

– Niech się wytłumaczą z tego – PO, PSL, czemu zwinęliście posterunki policji, czemu się przyczyniliście przez to do zmniejszenia bezpieczeństwa obywateli? – odnosił się premier do opozycji. Podkreślił także, że „dobra zmiana” przyczyniła się do tego, że w Polsce są realizowane programy społeczne. Zaznaczył, że z samej Unii Europejskiej do Polski na programy dla rolników, programy drogowe czy kolejowe wpływa około 25-27 mld złotych.

REKLAMA

Mateusz Morawiecki odniósł się także do systemu podatkowego, który udało się znacznie uszczelnić. – My z samego uszczelnienia podatków w przyszłym roku będziemy mieli może nawet około 50 mld złotych, (czyli) niemal dwa razy więcej – powiedział.

Na swoim wystąpieniu Morawiecki podkreślił, że możliwość realizacji wszystkich projektów nie wzięła się z niczego, tylko z ciężkiej, uczciwej i skutecznej pracy. – Trzeba było odrobinę serca, odrobinę wyobraźni i odrobinę skuteczności. I dzięki temu jesteśmy dzisiaj w innym położeniu, a za parę lat, jak wyborcy nam zaufają, będziemy jeszcze o wiele bardziej do przodu, szybciej gonić ten europejski standard życia, europejski poziom życia i jestem przekonany, że zwyciężymy – przekonywał Morawiecki.

REKLAMA

Premier odniósł się do byłych rządzących i do tego, co robili z pieniędzmi. – Pytajcie swoich gospodarzy, co zrobili z tymi pieniędzmi, bo my, nasze pieniądze, wiemy, jak zainwestowaliśmy – mówił Mateusz Morawiecki. Wymienił programy takie jak: rodzina 500+, lokalne drogi, wyprawka szkolna. Zaznaczył, że obecny rząd właśnie tam inwestuje pieniądze.

REKLAMA