Prężnie usuwa spaleniznę. Wetrzyj 1 sztukę i żelazko jak nowe

przypalone żelazko i tabletki
fot. screen Youtube / Possible Cures / Pixabay

Nawet po jednorazowym prasowaniu na stopie żelazka może pojawić się przykra spalenizna. To zazwyczaj efekt zapominalstwa lub roztargnienia. Aczkolwiek ślady mogą gromadzić się stopniowo – w miarę prasowania różnych ubrań. Spalenizna solidnie przystaje do podłoża, zaczyna się topić i oszpeca ulubione koszule czy spodnie. Jak wyeliminować problem szybko, skutecznie i bezpiecznie? Z odsieczą przychodzą tabletki przeciwbólowe.

REKLAMA

Leki przeciwbólowe ratują nas w sytuacji, gdy cierpimy z powodu bólu. Ma je większość osób w domowej apteczce, a przynoszą ulgę na przykład, gdy dopadnie nas migrena. Jednak medykament pomoże nie tylko zmniejszyć ból głowy. Jego inne zastosowanie z pewnością cię zaskoczy.

Nowatorski sposób na użycie znanego środka leczniczego zdradziła użytkowniczka forum dyskusyjnego. Ludzie, którzy już skorzystali z tego patentu, są wniebowzięci i wdzięczni kobiecie za rewelacyjną wskazówkę. W kilka chwil można pożegnać nawet najciemniejszą i najtwardszą spaleniznę.

REKLAMA

Spalenizna jest bez szans. Usuń ją za pomocą paracetamolu

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, internautka podała swoją metodę na zwalczenie brudu. Stosuje do tego paracetamol w formie tabletki (nie kapsułki), który roztapia na lekko ciepłym żelazku, a potem usuwa czystą ściereczką. Warstwa spalenizny znika piorunem, a sprzęt nadaje się do ponownego użytku.

Zasady bezpieczeństwa podczas stosowania triku z tabletką

Pamiętaj, aby żelazko nagrzać, a zaraz potem odłączyć z kontaktu. Mogą się też przydać specjalne rękawice, które blokują przepływ ciepła, więc nie poparzysz dłoni. Po każdorazowym odnawianiu włącz urządzenie i przeprasuj nim niewielką część nieprzydatnego materiału. Dzięki temu usuniesz możliwe pozostałości spalenizny i leku. Ekspertka z doświadczenia wie, że jedna tabletka zwykle nie wystarcza i trzeba sięgnąć po 3-4 szt. paracetamolu.

REKLAMA

Czytaj też: Moja mama wrzuca to na przypaloną patelnię. Brud znika w kilka sekund