RMF24.pl ujawniło szczegóły wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu w USA. Jak się okazało, prezydent RP nie leci do Stanów Zjednoczonych sam. Towarzyszyć będzie mu delegacja – szef MON Mariusz Błaszczak i szef BBN Paweł Soloch.

Podczas spotkania obecni będą również kpt. Jacek Siewiera, a także Piotr Wilczek pełniący funkcję ambasadora Polski w USA. – Podczas wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu zaplanowano jego spotkanie w cztery oczy z prezydentem USA. Po tej rozmowie obędą się rozmowy planarne delegacji obu krajów; następnie prezydenci Polski i USA spotkają się z przedstawicielami mediów. Rozmowy mają się zacząć w środę po godzinie 14 czasu miejscowego – taką informację podało rmf24.pl.

Prezydent Duda liczy na to, że przyciągnie do Polski kolejnych inwestorów z USA, chce też zaapelować do Donalda Trumpa o to, by wzmocnił obecność wojsk amerykańskich w Europie. – Minister wymienił dwie duże grupy tematów. Są to – jak mówił – bezpieczeństwo militarne, energetyczne i zdrowotne, a także kwestie rozwoju gospodarczego: inwestycji amerykańskich, inicjatywy Trójmorza oraz rozwoju sieci 5G i połączeń telekomunikacyjnych. Szczerski wyjaśnił, że ostateczny kształt oświadczenia będzie zależał od przebiegu rozmów i zostanie przyjęty dopiero po ich zakończeniu – informuje dalej rmf24.pl.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę