fot. Twitter

Andrzej Duda składa swoją wizytację w Stanach Zjednoczonych. Prezydent będzie przebywał w USA w dniach 19-21 września. Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski postanowił powiadomić o szczegółach podróży głowy państwa. Poinformował także, że Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem.

W trakcie pobytu w USA, Prezydent Duda uczestniczyć będzie w 72. sesji Zgromadzeni Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie zabraknie także licznych spotkań bilateralnych z przedstawicielami innych państw.

– Będzie także okazja do rozmowy zarówno z prezydentem USA jak i z wiceprezydentem USA. Z prezydentem USA podczas przyjęcia wieczornego, które wydaje prezydent amerykański, z wiceprezydentem podczas lunchu. – powiedział Szczerski.

W Stanach Zjednoczonych ma odbyć się również spotkanie z prezydentem Litwy. Konwersacje mają dotyczyć wielkich manewrów wojskowy Zapad’17, które mają się odbyć na Białorusi.

To będzie rozmowa na prośbę pani prezydent Grybauskaite – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda spotka się także z prezydentem Ukrainy.

Raz do roku prezydenci spotykają się w Nowym Jorku i raz do roku spotykają się z wizytami dwustronnymi, więc także i w tym roku będzie okazja do rozmowy z prezydentem Poroszenką. – stwierdził Szczerski.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę