poplątany łańcuszek
fot. screen Youtube / MonkeySee

Źle przechowywane łańcuszki często zaczynają się skręcać, co niesie ryzyko uszkodzenia ozdoby. Na szczęście możesz temu przeciwdziałać. Nawet nie musisz szykować specjalnej szkatułki. Mamy lepszy pomysł. Sprawdź, co zrobić, aby wisiorki można było zawsze bez problemu założyć.

Co zrobić, żeby łańcuszki się nie poplątały?

Nawet jeśli nie masz szkatułki to i tak sobie poradzisz. Tiktokerka o kryptonimie declutterpl, zamieściła nagranie, na którym prezentuje, jak przetrzymywać wisiorki, aby te się nie skręcały. Wystarczy, że zaopatrzysz się w grzebień i woreczek strunowy. Na czym polega sztuczka?

Wisiorki rozlokuj między kolcami grzebienia, zostawiając pośród nimi małą przerwę. Potem, weź woreczek strunowy i przysuń go do grzebyka. Wiszący fragment ozdoby usytuuj w woreczku. Teraz zaciśnij klamerkę, a grzebień okręć dookoła woreczka. To niezły sposób na przechowywanie kosztowności, który warto znać. Zaoszczędzisz przy tym dużo miejsca, a oprócz tego czas i nerwy, bo nie będziesz musiał rozplątywać biżuterii, szczególnie gdy śpieszysz się na ważną uroczystość.

Przechowywanie ozdób. Patent, dzięki któremu się nie zniszczą

Przechowując kolczyki, bransoletki czy łańcuszki we właściwy sposób nie narazisz się na straty, z uwagi na fakt, iż biżuteria po pewnym czasie traci swój urok. Jak ją przechowywać? Jeżeli nie chcesz inwestować w szkatułkę, to kup wieszak na ozdoby. Wydasz tylko kilka groszy, a będziesz mieć porządek. Nie zapomnij także o pielęgnacji. Ozdoby ze złota i srebra możesz odnowić przy pomocy pasty do zębów. Pomoże pozbyć się zanieczyszczeń, a skarby będą lśnić. Jednak nie stosuj pasty z substancjami ścierającymi czy tej wybielającej, bo może zniszczyć powierzchnię. Jak odratować łańcuszki czy pierścionki? Odrobinę pasty nanieś na niepotrzebną szczoteczkę do zębów, a potem zacznij wcierać ją w ozdoby. Wszystko spłucz pod bieżącą wodą i wytrzyj ściereczką z mikrofibry do sucha.

Czytaj też: Zmiel i wrzuć do doniczki z zamiokulkasem. Roślina wybuchnie nowymi liśćmi


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę