REKLAMA

REKLAMA

–  Zastanawiam się, czy sklep nie powinien odpowiadać w przypadku COVID-19, wręcz finansowo. Jeśli udowodnimy, że ognisko powstało w sklepie, oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo niedopełnienia pewnych ustalonych zasad gry – powiedział w czwartek w „Rozmowie w samo południe” w radiu RMF FM prof. Włodzimierz Gut.

Dodatkowo doradca Głównego Inspektora Sanitarnego uważa, że właściciel sklepu powinien między innymi „utrzymać na kwarantannie osoby, z którymi zetknął się pacjent zakażony w jego sklepie”.

REKLAMA

Jednocześnie znany wirusolog podkreślił, że konsekwencje finansowe powinni na przykład ponosić także nowożeńcy, jeśli podczas organizowanego przez nich wesela doszło do zakażenia COVID-19.

– Przepraszam, a kto zapraszał? – pytał Gut.  – Po prostu odpowiadają za zdarzenia, które mogą w tym momencie zaistnieć – ocenił.

REKLAMA

Z tego względu para młoda powinna pokrywać koszty kwarantanny i leczenia osób, które zakaziły się koronawirusem podczas wesela.

Profesor Gut skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego za jego słowa z ostatniej kampanii prezydenckiej, że w Polsce „koronawirus jest w odwrocie” i dlatego „nie trzeba się go już teraz bać”

REKLAMA

– Na pewno nie był to sukces intelektualny – podkreślił wirusolog.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA