Prosty sposób na elektryzujące się włosy. Będziesz zaskoczona!

Elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. To prawdziwa zmora większości kobiet. Okazuje się, że jest na to prosty i skuteczny sposób, który polega na suszeniu włosów za pomocą bawełnianej koszuli.

   

Pielęgnacja włosów to temat, który zawsze będzie na topie. Triki związane z ich pielęgnowaniem wbrew pozorom są niezwykle proste i skuteczne. Gładkie, błyszczące włosy to marzenie każdej kobiety, dlatego w tym artykule przedstawiamy najlepszy sposób na elektryzujące się włosy.

Włosy się elektryzują? Jest na to skuteczny sposób

Warto dowiedzieć się dlaczego włosy się elektryzują i jaka jest przyczyna tego nieprzyjemnego zjawiska. Włosy mają ładunek dodatni, a to oznacza, że podlegają zjawiskom fizycznym. A więc elektryzowanie się ich jest efektem przyciągania dodatnich jonów pochodzących z powietrza.

   

Ten problem dotyczy przede wszystkim osób, które mają zniszczone włosy po zabiegach koloryzacji, po ich częstym prostowaniu czy też suszeniu suszarką. To powoduje, że są cienkie i suche oraz nadmiernie naładowane, dlatego bardzo potrzebują nawilżenia i regeneracji.

Autorka wpisu na blogu jakonatorobi.pl podaje świetny sposób na radzenie sobie z elektryzującymi się włosami. Jest to suszenie mokrych i umytych włosów za pomocą bawełnianej koszulki.

   

Sposób na elektryzujące się włosy – bawełniana koszulka

Ten sposób nie jest tak bardzo popularny, ale zdobywa coraz więcej pozytywnych opinii wśród włosomaniaczek. Twardy i szorstki ręcznik działa bardzo niekorzystnie na mokre włosy, które są podatne i wrażliwe na uszkodzenia – taki ręcznik niszczy delikatną strukturę kosmków naszych włosów. Przez to stają się jeszcze bardziej suche i podatne na elektryzowanie. W dodatku nie wolno pocierać włosów, bo będą się plątać, tworzyć kołtuny, a takie ciężko jest rozczesać.

Bawełniana koszulka ma bardzo delikatną strukturę w przeciwieństwie do ręcznika, dlatego nie wysusza ich i nie niszczy ich struktury. Włosy owinięte w koszulkę będą znacznie w lepszej kondycji i przede wszystkim pomoże to  uporać się z problemem ich nadmiernego elektryzowania się. Wypróbuj ten sposób już dziś.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News