Elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. To prawdziwa zmora większości kobiet. Okazuje się, że jest na to prosty i skuteczny sposób, który polega na suszeniu włosów za pomocą bawełnianej koszuli.

Pielęgnacja włosów to temat, który zawsze będzie na topie. Triki związane z ich pielęgnowaniem wbrew pozorom są niezwykle proste i skuteczne. Gładkie, błyszczące włosy to marzenie każdej kobiety, dlatego w tym artykule przedstawiamy najlepszy sposób na elektryzujące się włosy.

Włosy się elektryzują? Jest na to skuteczny sposób

Warto dowiedzieć się dlaczego włosy się elektryzują i jaka jest przyczyna tego nieprzyjemnego zjawiska. Włosy mają ładunek dodatni, a to oznacza, że podlegają zjawiskom fizycznym. A więc elektryzowanie się ich jest efektem przyciągania dodatnich jonów pochodzących z powietrza.

Ten problem dotyczy przede wszystkim osób, które mają zniszczone włosy po zabiegach koloryzacji, po ich częstym prostowaniu czy też suszeniu suszarką. To powoduje, że są cienkie i suche oraz nadmiernie naładowane, dlatego bardzo potrzebują nawilżenia i regeneracji.

Autorka wpisu na blogu jakonatorobi.pl podaje świetny sposób na radzenie sobie z elektryzującymi się włosami. Jest to suszenie mokrych i umytych włosów za pomocą bawełnianej koszulki.

Sposób na elektryzujące się włosy – bawełniana koszulka

Ten sposób nie jest tak bardzo popularny, ale zdobywa coraz więcej pozytywnych opinii wśród włosomaniaczek. Twardy i szorstki ręcznik działa bardzo niekorzystnie na mokre włosy, które są podatne i wrażliwe na uszkodzenia – taki ręcznik niszczy delikatną strukturę kosmków naszych włosów. Przez to stają się jeszcze bardziej suche i podatne na elektryzowanie. W dodatku nie wolno pocierać włosów, bo będą się plątać, tworzyć kołtuny, a takie ciężko jest rozczesać.

Bawełniana koszulka ma bardzo delikatną strukturę w przeciwieństwie do ręcznika, dlatego nie wysusza ich i nie niszczy ich struktury. Włosy owinięte w koszulkę będą znacznie w lepszej kondycji i przede wszystkim pomoże to  uporać się z problemem ich nadmiernego elektryzowania się. Wypróbuj ten sposób już dziś.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę