W nocy kilka osób otrzymało od służb mandaty za blokowanie ruchu oraz zanieczyszczanie ul. Mickiewicza w Warszawie – poinformował rzecznik KSP Sylwester Marczak. Rolnicy związani z Agrounią niedaleko domu Jarosława Kaczyńskiego rozsypali na ulicy kapustę i jajka oraz zostawili padłą świnię. Rzecznik KSP stwierdził, że policjanci zaraz po północy (z 12 na 13.12.) ingerowali na warszawskim Żoliborzu zważywszy na popełnione wykroczenia. Poinformował, że związkowcy utrudniali ruch oraz zaśmiecali drogę publiczną. W tej sytuacji służby mundurowe nałożyły na osoby cztery mandaty karne. W dodatku będą także kierowane pisma o ukaranie. Marczak dodał, że fundamentalne w tej kwestii będzie nagranie wideo, którego autorem jest sama Agrounia.

Rolnicy z Agrounii umieścili w mediach społecznościowych kilka fotografii oraz krótkie filmy z tego zajścia. Można na nich zobaczyć jak uczestnicy wysypują na ulicę warzywa i jajka.
Rolnicy zostawili również martwą świnię. Wśród ludzi, którzy protestowali obecny był Michał Kołodziejczak – lider Agrounii.

Protest odbył się ze względu na dość trudną sytuację producentów rolnych, którzy mają aktualnie ogromny problem z niskimi cenami oraz zbytem płodów rolnych: ziemniaków, mleka, jaj, owoców, warzyw oraz żywca. Kołodziejczak skomentował:

„Wysypaliśmy na ulicę to co trzeba. Takie mamy podziękowanie dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie dba o polskich rolników”.

„Tu są tysiące jajek wyrzuconych, jest kapusta, której rolnicy nie mogą sprzedać”. Powiedział również, że to wszystko ma miejsce w pobliżu domu Jarosława Kaczyńskiego. Na Facebooku Agrounii można również przeczytać post:

„Oznaczenie domu Jarosława Kaczyńskiego‼ Oczywiście prywatna ochrona za pieniądze podatników czuwa, pod jego wille nie dało się podjechać. Tyle policji, że ojoj… ale jak wyjrzy dobrze przez okno to zobaczy”. W poście można dodatkowo wyczytać zażalenia skierowane w kierunku wicepremiera i szefa PiS – Jarosława Kaczyńskiego.

„Nie będzie nam Kaczyński rolnictwa niszczył‼ Nie widzi dramatu rolników!? Nie widzi, że my wyrzucamy nasze produkty!?”

Na domiar tego, lider Agrounii na Twitterze zamieścił wpis: „Przyjdzie czas na gnojowice”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę