Protestujący rolnicy wysypali obornik w Poznaniu. Zablokowali pas ruchu

Obornik
Fot. Twitter

Na dzień przed planowanym strajkiem grupa rolników postanowiła wysypać obornik na środku ulicy tuż przed budynkiem Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Do akcji przyznali się członkowie „Roli Wielkopolski”, a sprawą zajęła się już policja.

REKLAMA

W środę odbędzie się kolejny w ostatnim czasie protest rolników. W całej Polsce mają zamiar dać wyraz swojego niezadowolenia, ale ich pierwsze działania miały miejsce już we wtorek. W godzinach porannych grupa ponad 20 strajkujących w odblaskowych koszulkach pojawiła się przed wielkopolskim urzędem wojewódzkim.

Rolnicy postanowili pozostawić po sobie ślad, bowiem wyrzucili z przyczepy obornik, blokując w ten sposób jeden pas ruchu przed urzędem. Do Internetu trafiło sporo filmików i zdjęć przedstawiających to, czego dokonali protestujący.

REKLAMA

Rolnicy posprzątali obornik

– 6 dni, tyle dla Pani wojewody znaczy natychmiast! Chodź złożenie naszych postulatów nawet tego samego dnia niewiele by zmieniło, to sytuacja ta jasno pokazuje jak nas się lekceważy. Postanowiliśmy za to podziękować! – napisali na Facebooku przedstawiciele organizacji „Rola Wielkopolski”.

Na miejscu pojawiła się policja. W rozmowie z Wirtualną Polską nadkom. Maciej Świecichowski z komendy wojewódzkiej w Poznaniu poinformował, że po kilku godzinach rolnicy posprzątali obornik. Ten, który go wysypał, został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

REKLAMA

Podziel się: