Aż 14 ton amfetaminy wartych miliard euro udało się przechwycić Włoskiej Gwardii Finansowej. Nielegalne substancje miały wejść od obrotu w państwach Europy. Natrafiono na nie w trzech kontenerach syryjskiego statku towarowego we włoskim Salerno. Okazuje się, że amfetamina została wyprodukowana przez terrorystów z ISIS i sprzedana neapolitańskiej Camorrze.

To jak na razie rekordowy ładunek narkotyków. Przemycona miała być nie tylko amfetamina, ale także stymulujące pastylki captagon. Ta ostatnia substancja jest nazywana „narkotykiem Państwa Islamskiego”.

Nielegalne środki odurzające ukryto w zwojach papieru oraz maszynach przemysłowych. Zostały tak zbudowane, aby gwarantowały niewykrywalność skanerami. Pułkownik policji Domenico Napolitano poinformował, że za sprawą informatorów i podsłuchów służby już wcześniej wiedziały, że ISIS planuje wysłać do Włoch tak potężny ładunek.

Z kolei Il Messaggero podało do wiadomości publicznej, że ostatecznie ładunek miał trafić do Szwajcarii. Nabywcą była włoska mafia. Nie jest też tajemnicą, że z uwagi na pandemię koronawirusa, doszło do niemal całkowitego wtrzymania produkcji narkotyków na obszarze całej Europy. Dlatego Camorra musiała szukać nowych partnerów biznesowych, a padło na ISIS. Terroryści zyski z transakcji przeznaczają na dalszą walkę z Zachodem i na finansowanie zamachów bombowych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę