Forum Ekonomiczne w Krynicy trwa od wtorku. To aż 4 tys. gości z prawie wszystkich kontynentów. Obecni są także polscy przedstawiciele władz, parlamentarzyści i eksperci. Są też największe polskie firmy, naukowcy oraz ludzie kultury i oczywiście dziennikarze. Jeden z tych ostatnich na Twitterze zamieścił wpis, który wprawia w osłupienie. Chodzi o kandydata PiS na prezydenta.

Jak pisze Dobski, na forum można było usłyszeć o kandydaturze na najwyższy urząd w państwie Beaty Szydło. Czy rzeczywiście rządząca partia wycofa poparcie dla nie zawsze pewnego w swoich decyzjach Andrzeja Dudy?

„Interesujące są głosy z Krynicy: W kolejnych wyborach prezydenckich PiS wystawi byłą premier, a obecnie wicepremier Beatę Szydło. Według mnie ma to sens. Poparcie byłoby duże, większe posłuszeństwo wobec partii” – stwierdza były dziennikarz Rzeczpospolitej i wPolityce.pl.

Okazuje się, że to nie pierwszy sygnał o zmianach personalnych, bo wcześniej w Internecie pisał o nich Witold Głowacki z „Polska The Times. Twierdził, że powodem świeżej jeszcze rezygnacji Krzysztofa Łapińskiego z funkcji rzecznika prasowego prezydenta jest nadchodzący „kryzys bez precedensu” w Pałacu Prezydenckim. Całkiem możliwe, że chodziło o koniec poparcia dla Dudy.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę