Na karę śmierci w poniedziałek skazał przedszkolankę sąd w Jiaozuo w prowincji Henan w środkowych Chinach . Kobieta otruła 25 dzieci. Jedno z nich zmarło. Przedszkolanka podawała maluchom zatrutą owsiankę.

37-letnią Wang Yun aresztowano w zeszłym roku. Na jaw wyszły okrutne fakty i czyny, których dopuszczała się kobieta. Do porannego posiłku dodawała azotan sodu, toksyczna substancję. Na skutek spożycia trucizny aż 25 dzieci trafiło do szpitala. Jedno z dzieci zmarło.

To nie pierwszy raz kiedy kobieta podała komuś trującą substancję. Do podobnego czynu dopuściła się w 2017 roku – wtedy po kłótni z mężem dodała azotan sodu do jego butelki wody. Mąż przedszkolanki odniósł drobne obrażenia.

Rozprawa sądowa dotycząca otrucia dzieci odbyła się w lipcu. Wang Yun przyznała się do zarzucanych czynów. – Oskarżona była nikczemna i okrutna, a konsekwencje jej zbrodni były niezwykle poważne dlatego zasługuje na surową karę. Wang wiedziała, że ​​substancja chemiczna jest szkodliwa dla zdrowia ludzi, ale nadal postanowiła jej użyć po raz drugi – tak w orzeczeniu stwierdził sąd.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę