REKLAMA

Fot. ilustr/Pexels.com/Mart Production

Podczas mszy świętej w jednym z kościołów na warszawskim Ursynowie trzech mężczyzn przeszkadzało innym – krzyczeli i przeklinali. Zostali wyprowadzeni, po czym zaczęli uderzać w drzwi wejściowe. Sprawą zajęła się policja.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek 13 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Trzech mężczyzn w trakcie nabożeństwa zaczęło zakłócać spokój i niestosownie się zachowywali.

Cała trójka pojawiła się w kościele pod koniec mszy, po czym zaczęli głośno krzyczeć i przeklinać. Dwóch wiernych w pewnym momencie postanowiło zainterweniować i wyprowadzili ze świątyni agresywnych mężczyzn.

REKLAMA

Na nic się to jednak nie zdało. Agresorzy po usunięciu z kościoła zaczęli mocno uderzać w drzwi wejściowe. Ich zachowanie było na tyle irytujące, że konieczne było przerwanie mszy, a o sprawie została poinformowana policja.

Mundurowi od razu ruszyli do działania. Pierwszy z zatrzymanych (w piątek) był pod wpływem alkoholu, a dzień później zatrzymano dwóch kolejnych. Mężczyźni nie unikną kary. Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA