Przenigdy nie karm tym swojego psa. Działa jak trucizna

pies i produkty spożywcze niedozwolone
fot. Pixabay

Każdy właściciel czworonoga powinien wiedzieć, czego pies nie powinien jeść. Niestety wiele osób bagatelizuje wiedzę w kwestii pożywienia rekomendowanego i niedozwolonego w diecie pupili. Istnieje naprawdę sporo przysmaków, które mogą wywołać ciężkie zatrucia u zwierzaka. Dziś ujawniamy trzy najpopularniejsze artykuły spożywcze, które powinieneś trzymać z dala od swojego pieska. Inaczej możesz wyrządzić mu krzywdę!

REKLAMA

Czym nie karmić psa?

Winogrona
Psom nigdy nie podawaj winogron, a także rodzynek. Jesienią wiele osób się nimi delektuje, ale trzeba pilnować, aby omyłkowo nie dotarły w łapki naszego pupila. Owoce mogą uszkodzić mu nerki, co w najgorszym razie skutkuje zgonem. 1-3 doby po spożyciu niebezpiecznego produktu u zwierzaka może wystąpić bezmocz lub skąpomocz (z powodu choroby nerek). Zdarzają się też biegunki i wymioty (efekt zapalenia układu pokarmowego). Twój czworonożny przyjaciel może być osłabiony i znużony. Poza tym ciągle chce mu się pić, ale nie ma apetytu na jedzenie.

Czosnek i cebula
Obydwa warzywa cebulowe są bardzo groźne dla psa. Mogą wywołać u niego anemię hemolityczną (w wyniku uszkodzenia czerwonych ciałek krwi). Zwierzak jest ospały i oddycha szybciej niż zwykle, a jego błony śluzowe stają się twarde. Pozostałe symptomy zatrucia to bóle brzucha, utrata łaknienia, biegunki, odwodnienie oraz wymioty.

REKLAMA

Oprócz winogron, rodzynek, cebuli i czosnku kundlom nigdy nie wolno podawać czekolady i innych wyrobów zawierających kakao (np. pralinki, batoniki, cukierki, brownie).

Czytaj też: Domowe sposoby na pchły. Każdy właściciel psa powinien je znać

REKLAMA

Podziel się: