Ciężarówka
Fot. New Straits Times Twitter

Do dramatycznego znaleziska doszło w okolicach bułgarskiej wsi Łokorsko. W jednej z ciężarówek znaleziono ciała 18 nielegalnych imigrantów, w tym jednego dziecka. W pojeździe znajdowały się również żywe osoby, a niektóre były w stanie krytycznym.

Do znaleziska nieopodal stolicy Bułgarii, Sofii doszło 17 lutego. Znajdowała się tam porzucona ciężarówka, a w środku ciała 18 nielegalnych imigrantów z Afganistanu. Byli to w przeważającej większości młodzi mężczyźni. Ponadto kilku żywych ukrywało się w pobliskich zaroślach.

Jako pierwszy o przerażającym odkryciu poinformował szef krajowej służby śledczej Borisław Sarafor. Nielegalni imigranci mieli być częścią grupy około 50 osób, które dwa dni wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Turcją. W sprawie zatrzymane zostały już trzy osoby.

Do szpitala w Sofii trafiło 34 migrantów, w tym pięcioro dzieci. Stan niektórych był krytyczny. – Zamkniętym w ciężarówce brakowało tlenu, byli zmarznięci, mokrzy, nie jedli od kilku dni – powiedział w rozmowie z dziennikarzami Asen Medżidiew.

Stan zdrowia migrantów mógł mieć również związek z faktem, że w tym samym pojeździe przewożono drewno. Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca zdarzenia. Policja obecnie próbuje go znaleźć i ustalić jego tożsamość.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę