REKLAMA

mop i drewniane panele podłogowe
fot. screen Youtube / Clean That Up

Stan posadzki wpływa na wygląd całego naszego wnętrza. Korzystałam już z dziesiątek środków ze sklepu, ale ich działanie nie było spektakularne, aż do momentu, gdy postanowiłam własnoręcznie stworzyć preparat nadający panelom blask. Ten pomysł okazał się strzałem w 10! Istnieje duża szansa, że wszystkie niezbędne komponenty masz już w domu.

REKLAMA

W sklepach mamy naprawdę w czym wybierać – nabłyszczaczy do paneli jest tam bez liku, a ich producenci obiecują niewiarygodne odnowienie naszego podestu. Jednak znacznie lepiej w tej sytuacji spisze się ekologiczny środek nabłyszczający do paneli, który można stworzyć w domowym zaciszu. Jest naturalny, ekonomiczny i doskonale odświeży parkiet. Jak go przyrządzić? Po wszystkie potrzebne składniki udaj się do kuchni.

Skuteczny nabłyszczacz do paneli domowej roboty

Ten środek zrobi z twoją podłogą cuda. Panele będą pełne blasku po każdym zastosowaniu. Jak przyrządzić ten cenny detergent? Nic trudnego. Wystarczy zaopatrzyć się w oliwę z oliwek, ocet i wodę.

REKLAMA

Pół szklanki octu połącz z 2 łyżkami tłuszczu i rozcieńcz wszystko 0,5 l wody. Uzyskany specyfik przelej do pojemnika z dozownikiem, wymieszaj i gotowe. Zanim użyjesz domowego nabłyszczacza, starannie odkurz, a potem umyj posadzkę. Dopiero potem możesz nanieść środek nabłyszczający. W jaki sposób?

Skrop nim parkiet i przy pomocy miękkiej szmatki rozdysponuj go po całej powierzchni. Drewno będzie wspaniale się mienić. Używaj nabłyszczacza systematycznie, a odwiedzający cię goście będą myśleli, że panele są nowe.

REKLAMA

Czytaj też: Robaki kurzowe mogą czaić się w Twoim domu. Zwalczysz je 1 sposobem


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA