Przetrzyj tym liście monstery, a efekt Cię zaskoczy. Genialny trik

monstera
Fot. screen Youtube / ogród na co dzień

Monstera to popularna roślina doniczkowa. Jest dość wysoka i ma charakterystyczne duże liście. Czym je nabłyszczać, aby przez cały czas ładnie wyglądały? Wypróbuj prosty i szybki patent. Przyda Ci się tylko 1 produkt z kuchennej szafki.

REKLAMA

Hodowców monster wciąż przybywa. Ta roślina, dzięki swoim obszernym i podziurawionym liściom, wygląda bardzo ozdobnie. Z tego powodu jest prawdziwą atrakcją mieszkania.

Jak dbać o liście monstery?

Ponieważ to właśnie liście są największym atutem rośliny, warto o nie należycie dbać. Zawsze usuwaj z nich zanieczyszczenia i kurz. To bardzo istotne, ponieważ nagromadzony kurz wstrzymuje fotosyntezę. Rób to systematycznie przy użyciu wilgotnego wacika lub ściereczki. Ponadto 2 razy w tygodniu możesz skrapiać liście rośliny wodą destylowaną. Monstera nie lubi wilgotnego podłoża, lubi natomiast wilgotne powietrze. Wiosną i latem podlewaj ją raz na tydzień, a jesienią i zimą tylko raz na 10-14 dni.

REKLAMA

Jeśli chcesz, aby liście Twojej rośliny cudownie się błyszczały, natrzyj je oliwą z oliwek. Nałóż odrobinę tłuszczu na szmatkę i zacznij delikatnie przecierać liście. Ale nie przesadzaj z ilością oliwy – nałóż tylko cienką warstwę. Zabieg sprawi, że na liściach nie będzie także tak szybko osiadał kurz. Oliwę możesz zamienić na inny olej. Możesz też wykonać dwa procesy jednocześnie, a więc przecieranie wraz z nabłyszczaniem. Dodaj do wody niewielką ilość tłuszczu i powstałą miksturą przemywaj liście.

Liście monstery nabłyszczy banan

Jeśli nie masz oliwy lub innego oleju spróbuj nabłyszczyć liście skórką po bananach. One świetne zmiatają kurz i zostawiają na liściach połyskującą otoczkę. Zabezpieczają także monsterę przed atakiem mszyc. Jak wykonać zabieg? Weź skórkę i zwyczajnie pocieraj jej wewnętrzną stroną duże liście. Efekt miło Cię zaskoczy.

REKLAMA