Monstera
fot. pixabay.com

Dbanie o rośliny, które znajdują się w naszych domach nierzadko jest dość pracochłonne i skomplikowane. Jednak czasem warto wykorzystać zaledwie kilka produktów, aby cieszyć się niesamowitymi efektami. Podobnie jest i w tym przypadku.

Koniecznie wypróbuj ten sposób

Każdy właściciel pięknych roślin chce, aby ich liście wyglądały na zdrowe i pięknie błyszczały w promieniach słońca. Szczególnie zwraca się na to uwagę w przypadku roślin, które mogą pochwalić się dużymi liśćmi. Do takich gatunków należy między innymi monstera.

Aby zadbać o liście tej pięknej rośliny wystarczy skorzystać z produktu, który znajduje się na naszej kuchennej półce. Mowa tutaj o oliwie z oliwek. Jak wiemy, ma ona wiele prozdrowotnych właściwości, które w fenomenalny sposób wpływają na nasze zdrowie. Jednak może pomóc także naszym roślinom.

Nie tylko blask, ale i ochrona

Wystarczy, że niewielką ilość oliwy z oliwek nałożymy na ściereczkę, a następnie dokładnie przetrzemy liście. Dzięki temu liście monstery nie tylko będą lśnić w promieniach słońca, ale również będą chronione przed osadzaniem się na nich kurzu.

Dowiedz się również, jak wyczyścić patelnię.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę