REKLAMA

ścieranie kurzu z mebli
fot. screen Youtube / gofeminin

Kurz to nagminny problem, z którym musimy sobie jakoś radzić. Możemy być pewni, że prędzej czy później osiądzie na meblach, czy stolikach, nawet gdy często sprzątamy. Dziś zdradzimy wam ekstra patent, dzięki któremu efektywnie usuniecie kurz z mebli.

REKLAMA

Do walki z kurzem wykorzystaj … oliwkę dla dzieci

Oliwka to tani produkt, który można kupić w niemal każdym sklepie. Naprawdę bardzo się przydaje – i to nawet do sprzątania domu. Zaskoczeni? Okazuje się, że popularny artykuł jest w stanie uporać się z jednym z największych problemów w domu. Chodzi oczywiście o kurz. Oliwka czyni cuda i można nią odkurzać drewniane komody, regały czy stoliki – nawet jeśli nie macie czasu i robicie to „migiem”. Wlejcie kilka kropelek na ściereczkę i przecierajcie miejsce, które zamierzacie czyścić. Będziecie zdumieni efektem – obszar będzie olśniewać jak nigdy przedtem. Mało tego, oliwka ma specjalne właściwości, dzięki czemu kurz nie będzie zbyt często gromadził się na meblach, a więc wasze wyposażenie o wiele dłużej pozostanie czyste.

Na tym nie koniec. Jeszcze skuteczniejszy preparat do walki z kurzem przygotujecie z oliwki oraz kilku innych dodatków. Taki samodzielnie zrobiony specyfik doskonale sprawdzi się w przypadku drewnianych powierzchni oraz innych podobnych. Zdradzamy wam przepis na domowy środek, który jest tani i prosty w wykonaniu. Jest nawet lepszy od wielu fachowych, drogich specyfików.

REKLAMA

Ekstra środek na walkę z kurzem

Warto dodać, że tej domowej mieszanki nie znoszą roztocza, które są jedną z głównych przyczyn powstawania kurzu. Do pojemnika z atomizerem wlejcie pół szklanki wody, trochę płynu do płukania, kilka kropel soku z cytryny i 2 łyżeczki oliwki dla dzieci. Potem wszystko wymieszajcie i zacznijcie nanosić swoją miksturę na meble. Na samym końcu przecierajcie je szmatką z mikrofibry. Szybko dostrzeżecie, że kurz znacznie wolniej będzie się na nich gromadzić.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA