pilot zdalnego sterowania
fot. Pixabay

Zastanawiasz się jak wyczyścić pilota do telewizora? Do wyboru masz aż 3 rozwiązania: użycie mydła, octu lub spirytusu. Zobacz, jak odnowić to akcesorium szybko, bezpiecznie i skutecznie.

Brudny pilot do TV jest siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, ale nie tylko. Gdy pod klawisze dotrze kurz albo przedmiot zostanie niechcący zalany np. herbatą, może się nawet popsuć. Telewizor po prostu nie będzie reagował na zdalne przerzucanie między kanałami. Zanim zabierzesz się za mycie pilota, nie zapomnij wyjąć baterii.

Czyszczenie pilota do telewizora spirytusem

Spirytus to na ogół bezpieczny środek do czyszczenia pilota. Ale niekiedy trzeba zachować czujność, zwłaszcza podczas mycia gumowych klawiszy, ponieważ alkohol może zetrzeć farbę słabej jakości. Aby umyć pilota spirytusem, potrzebujesz:
-30 ml wody,
-nieużywanej szczoteczki do zębów,
-patyczka kosmetycznego,
-30 ml spirytusu,
-butelki z dozownikiem,
-szmatki z mikrofibry.

Najpierw wyciągnij baterie z pilota, a potem weź szczoteczkę do zębów (na sucho) i wymieć większe zabrudzenia, które są obecne w szczelinach przy przyciskach. Spirytus połącz z wodą i skrop nim patyczek kosmetyczny. Dzięki niemu dobrniesz w takie obszary jak scalenia plastiku – je także powinieneś wyczyścić. Potem spryskaj szmatkę z mikrofibry i zacznij przecierać nią każdy z klawiszy, a potem pozostałe miejsca.

Ta metoda czyszczenia może nie sprawdzić się dobrze w przypadku sprzętów z wyświetlaczem, więc np. do mycia smartfona bezpieczniejszy będzie alkohol izopropylowy lub profesjonalny preparat. Natomiast alkohol nie powinien zaszkodzić zwykłemu pilotowi, nawet gdy odrobina tego płynu dotrze do wnętrza, nie uszkodzi przedmiotu.

Czyszczenie pilota do telewizora octem

Na pewno masz w domu ocet spirytusowy. To tani i uniwersalny produkt, który nadaje się do czyszczenia wielu sprzętów domowych. Będą Ci potrzebne:
-wykałaczki,
-patyczki kosmetyczne,
-około 60 ml wody,
-około 30 ml octu,
-szmatka.

Na początku wyciągnij baterie. Ocet i wodę połącz w małym naczyniu, zamocz w miksturze patyczek kosmetyczny (nadmiar płynu odciśnij) i zacznij myć nim luki między klawiszami. Potem suchymi wykałaczkami usuń brud, który zgromadził się tuż przy przyciskach. Identycznie wyczyść obszar, w którym stykają się plastikowe elementy. Szmatkę zwilż w wodzie z dodatkiem octu i lekko przemyj całego pilota. Odłóż do wyschnięcia (na ok. 2-3 godziny).

Czyszczenie pilota do telewizora mydłem

Przygotuj:
-wodę,
-mydło,
-suchą szmatkę,
-wykałaczki.Pilot możesz czyścić zarówno mydłem płynnym, jak i tym w kostce. Połącz je z wodą i namocz w tej mieszance szmatkę. Wyjmij baterie i przy pomocy wykałaczki czyść zakamarki przy klawiszach. Potem ściereczką zwilżoną w wodzie z mydłem przecieraj akcesorium i odłóż do wyschnięcia. Najlepiej, aby szmatka była tylko nieznacznie mokra – inaczej ciecz dotrze do wnętrza, a to może doprowadzić do uszkodzenia pilota.

Czytaj też: Wyczyść tą chusteczką sedes. Toaleta będzie lśnić czystością


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę