czyszczenie lodówki ze stali nierdzewnej
fot. screen Youtube / etter Homes and Gardens

Lodówki ze stali INOX to bardzo stylowe urządzenia, chociażby do momentu, aż powstaną na nich pierwsze rysy. Poznaj prosty domowy patent na usunięcie niechcianych śladów i doprowadzenie urządzenia do idealnego stanu.

INOX to rodzaj stali nierdzewnej, która jest odporna na wysokie temperatury, rdzewienie czy wady mechaniczne. Właśnie z tego względu sprzęty kuchenne zrobione z takiego materiału cieszą się dużym zainteresowaniem. Niestety czasami nawet na tak idealnie gładkiej powierzchni np. chłodziarki ze stali INOX występują niewielkie zarysowania. Jak się z nimi uporać?

Dlaczego na sprzętach ze stali INOX pojawiają się rysy?

Materiał można łatwo porysować np. podczas uporczywego szorowania druciakiem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest użycie zwykłej szmatki z mikrofibry. Zarysowania na chłodziarce INOX mogą pojawiać się także z powodu zabaw najmłodszych, którzy to z ochotą przytwierdzają do sprzętu magnesy, przeciągając je, zupełnie nie zwracając uwagi na ryzyko uszkodzenia stali.

Jak zlikwidować rysy na lodówce INOX?

Masz do wyboru 2 opcje: albo sięgnąć po sklepowy detergent, albo zrobić taki preparat własnoręcznie. Jeśli jesteś za tym ostatnim rozwiązaniem, to weź szmatkę z mikrofibry, jakikolwiek olej, szczoteczkę do zębów z delikatnym włosiem, a także wybielającą pastę do zębów.

Usuwane rys w trzech prostych krokach

Na początku lekko wyszoruj skazy, stosując pastę do zębów i szczoteczkę z miękkim włosiem. Solidnie wytrzyj obszar chłodziarki zwilżoną szmatką. Na koniec wypoleruj regenerowaną powierzchnię, nacierając ją tłuszczem. Dzięki temu chłodziarka ze stali nierdzewnej będzie znów gładka i lśniąca.

Ten trik sprawdzi się też na innych powierzchniach, na których widoczne są niezbyt głębokie rysy, między innymi na szybach okien.

Czytaj też: Rozsyp na dywanie, a będzie wyglądał jak nowy. Babcina metoda jest niezawodna


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę