klapki
fot. Pixabay

Wakacje już za nami. Wiele osób po powrocie z letnich wypraw robi domowe porządki. Bielizna, ręczniki czy klapki to rzeczy, które obowiązkowo trzeba odświeżyć, zanim trafią do szafy i będą czekać na kolejny sezon. A może dopiero wybierasz się nad jezioro czy morze i chciałbyś odnowić garderobę? Sprawdź, jak błyskawicznie wyczyścić klapki plażowe. Ten patent musisz wypróbować.

Wyjeżdżając nad wodę, warto spakować do torby letnie obuwie. Wygodne klapki sprawią, że będziemy czuć się luksusowo w każdej sytuacji – podczas opalania na leżaku czy chodzenia po ciepłym piasku. Letnie buty mogą też nadawać charakteru naszej stylizacji.

Spędzając czas aktywnie, nasze klapki prędko się brudzą. Niekiedy samo opłukanie ich wodą to za mało. Wówczas pozostaje skorzystać z innej opcji.

Domowy sposób na doprowadzenie klapek plażowych do porządku

Dzięki dobrze dopasowanym klapkom prawdopodobnie każdy letni ubiór nabierze klasy. Tego typu buty łatwo ulegają zabrudzeniom i trzeba je systematycznie pielęgnować – nie tylko po urlopie, ale także przez cały sezon letni. Mycie butów nie musi być katorgą, wystarczy skorzystać z tego domowego patentu, a całą czynność wykonasz z przyjemnością. Przygotuj tylko 3 łyżki sody oczyszczonej i 50 ml wody. Weź szczoteczkę do butów i do dzieła!

Najpierw sodę połącz z wodą, aby uzyskać gęstą, jednorodną mieszaninę. Potem zaaplikuj ją na szczoteczkę i lekko przemywaj klapki. Staraj się równo roznosić preparat po całej powierzchni obuwia. Na samym końcu czyszczony element garderoby dobrze opłucz w wodzie i wysusz.

Jeśli Twoje klapki nie nadają się do czyszczenia lub są uszkodzone możesz tanio kupić nowe klikając tutaj.

Soda oczyszczona jest niezastąpiona podczas sprzątania

Przy pomocy sody możesz błyskawicznie odświeżyć nie tylko klapki, ale także śpiwór czy walizkę podróżną. Ba, możesz nią zastąpić nawet proszek do prania. Upierz w niej ręczniki czy kostiumy, a będą jak nowe.

Czytaj też: Sprytny i tani trik na wyczyszczenie klamki u drzwi. Sięgnij po produkt z kuchni


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę