Kto by pomyślał, że przekąska może stać się zagrożeniem dla życia. Tak jednak stało się w przypadku mężczyzny, który po próbach wydłubania z zęba resztek popcornu, znalazł się w poważnym stanie w szpitalu.

Pewien Brytyjczyk po zjedzeniu popcornu zauważył, że kawałek popcornu utknął mu w zębie. Próbował wydłubać go za pomocą różnych przedmiotów. W wyniku tego, doszło do groźnej infekcji, która niemal go zabiła! Skutkiem nieprzemyślanego zachowania była operacja na otwartym sercu!

Jak informuje redakcja ZET, mężczyzna przez trzy dni nie był w stanie usunąć popcornu. Aby go wydłubać używał skuwki od długopisu, gwoździa, wykałaczki i kawałka drutu. Popcornu nie udało się usunąć, a tydzień później zaczął cierpieć na nocne poty, czuł zmęczenie i bóle głowy. Najpierw myślał, że to grypa.

Okazało się jednak, że to groźne zakażenie, w wyniku którego rozwinęło się zapalenie wsierdzia. Bakterie z ust przedostały się do krwiobiegu i trafiły do serca. Musiał przejść siedmiogodzinną operację na otwartym sercu. Dlatego zawsze przemyśl, jakie mogą być skutki dłubania w zębach!

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę