Zamordowana zaginęła na początku kwietnia. Szczątki ciała 19-latki znaleziono na wysypisku śmieci. Ciało pocięto piłą elektryczną i umieszczono w kilku torbach. Domniemanym zabójcą Dystynee Avery z Moorhead w Minnesocie jest jej przyjaciel. To 27-letni Ethan Broad, który mówi, że „tylko się bronił”.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez stację telewizyjną KVLY-TV, Broad, z którym nastolatka mieszkała, rano zadzwonił do jej chłopaka Jordana Yarobrougha. Powiedział mu, że poprzedniej nocy miejsce miała między nimi kłótnia i gdy się obudził, dziewczyny już nie było. Powiadomił o tym także jej matkę Doreen Avery.

Bliscy dziewczyny od razu jednak zwrócili uwagę na to, że Broad informacje te przekazywał nieskładnie. Nabrali podejrzeń i powiadomili policję. W końcu 17 kwietnia został aresztowany pod zarzutem morderstwa. W domu zatrzymanego znaleziono piłę, na której znajdowały się ludzkie tkanki. Natrafiono także na ślady krwi nie tylko w domu, ale też w garażu.

Najpierw Broad obstawał przy tym, że Dystynee spakowała swoje rzeczy i wyjechała. Następnie zmienił wersję i twierdził, że ktoś ją zamordował, a on pomagał rozczłonkować ciało. W końcu po tym, jak policjanci pokazali mu zapis monitoringu pokazującego, jak wychodzi z garażu z pojemnikami na śmieci, przyznał się, że to on jest zabójcą. Tłumaczył się, że zrobił to w obronie własnej.

Konieczne było także zatrzymanie innych znajomych zamordowanej z uwagi na zarzuty pomocnictwa. Aresztowano Davida Erno, Andreę Payne i Brandona Erbstoessera. Policjanci usłyszeli od Payne, że w momencie, gdy Dystynee i Ethan kłócili się ona przebywała w innym pokoju. Broad w pewnym momencie przyszedł do niej i powiedział, że uderzył Dystynee miedzianą rurą. Wówczas Payne miała wyjść z mieszkania.

Sprawca nie chciał zdradzić, co się stało z ciałem. Zostało znalezione pod koniec kwietnia na wysypisku śmieci. Zabójca może teraz trafić do więzienia nawet na 40 lat.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!