Twitter | DSNS.GOV.UA

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazała w mediach społecznościowych przykre informacje na temat nauki najmłodszych obywateli. Okazuje się, że dzieci z Odessy musiały przejść szkolenie z zakresu spraw związanych z wojną w Ukrainie.

Dzieci uczące się w jednym z odeskich gimnazjów przeszły szkolenie związane z wojną. Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zorganizowała zajęcia, podczas których omówiono kroki, jakie należy wykonać w sytuacji ataku wrogich wojsk.

„SES [State Emergency Service of Ukraine] z Odessy uczestniczy w procesie edukacyjnym uczniów. Dziś odbyły się zajęcia on-line dla dzieci z klas III i IV odeskiego gimnazjum nr 18, które dotyczyły bieżących spraw – alarmu przeciwlotniczego, schronu, godziny policyjnej i materiałów wybuchowych.” – czytamy na Twitterze.

Na zdjęciach widać funkcjonariuszkę przed monitorem, która zwraca się do dzieci. Pokazano ponadto najmłodszych, którzy uczyli się prosto ze swoich domów. Było to możliwe dzięki faktowi, że Odessa nie została póki co zaatakowana.

„Uczniowie zadawali pytania, a jednym z nich było: „jak szybko wygramy tę wojnę?”. Nie, „kiedy to się skończy?”, a, „KIEDY WYGRAMY?”! Również jesteśmy pewni zwycięstwa!” – dodano.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę