– Właśnie my przywróciliśmy normalność. Nasze działanie dopiero przywróciło normalność w bardzo wielu różnych wymiarach. Przywróciło elementarną sprawiedliwość, czyli to, co obiecywaliśmy. Elementarna sprawiedliwość i solidarność rzeczywiście, tu słowo zostało dotrzymane – powiedział w czwartek na spotkaniu z mieszkańcami Łodzi premier Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił ekipa PiS jest pierwszą, która realizuje program dla wszystkich Polaków, a nie tylko go zapowiada. – W ślad za naszymi obietnicami idą czyny, idą środki i konsekwentnie realizujemy nasze obietnice – mówił z satysfakcją premier.

Szef polskiego rządu w swoim wystąpieniu nawiązał w tym kontekście do sytuacji, jaka w jego ocenie miała miejsce w Polsce, zanim PiS doszło do władzy.

– Czy normalnością jest to, że wielkie korporacje i bogatsze firmy płacą mniejszą stopę podatkową niż małe firmy? Czy normalne jest to, że jest skrajne ubóstwo u dzieci, w części naszej populacji, naszego społeczeństwa? Czy normalnością jest, że przypisuje się hańbę narodowi polskiemu, który ma jedną z absolutnie najpiękniejszych historii na świecie? – pytał Morawiecki. – Nie wina i wstyd, a duma z Polski nas napędza – mówił podczas spotkania.

Jak ocenił, w życiu publicznym niekiedy mamy do czynienia ze szczególnym „pomieszaniem pojęć, odwracaniem wręcz pojęć”. Morawiecki jako przykład podał tu transparent z jednej ostatniej antyrządowych demonstracji, na którym widniało hasło: „Przywróćmy normalność”.

– Zastanowiłem się na tym, co to znaczy „przywróćmy normalność”, to znaczy, co jest normalnością w takim razie. Czy normalnością jest to, że mafie VAT-owskie hulają jak wiatr po dzikich polach i robią z polską gospodarką, co im się żywnie podoba? Czy to jest normalność? – mówił premier w Łodzi.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!