fot. Twitter

Władimir Putin choruje? W czwartek prezydent Federacji Rosyjskiej spotkał się z ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Nie jednak temat rozmów wzbudził największe emocje internautów. W sieci spekuluje się od tamtego czasu, czy Putin nie cierpi czasem na jakąś chorobę. Internauci zwrócili uwagę na pewien szczegół. Przez większość spotkania prezydent Rosji ściskał dłonią krawędź stołu. Co to może oznaczać?

W czwartek Władimir Putin spotkał się ministrem Siergiejem Szojgu. Tematem spotkania była sytuacja w oblężonym Mariupolu. Do sieci trafiło nagranie ze spotkania. Internauci dopatrzyli się dziwnego zachowania Putina.

Wywołało to kolejne wątpliwości, co do stanu zdrowia włodarza Rosji. Przez większą część nagrania można zaobserwować, że Putin ściska dłonią krawędź stołu.

„Czy tylko mi się wydaje, że Putin wygląda mniej zdrowo z każdym dniem wojny? Widzę drastyczną różnicę między teraz a końcem lutego” – napisał na Twitterze Illia Ponomarenko, dziennikarz ukraińskiego „The Kyiv Independent”.

Louise Mensch – dziennikarka oraz była brytyjska parlamentarzystka – poszła o krok dalej. Stwierdziła, że zachowaniu Putina na nagraniu potwierdza jej poprzednią hipotezę, jakoby prezydent Rosji był chory na Parkinsona.

„Informowałam, że Władimir Putin ma chorobę Parkinsona. Tutaj widać  jak trzyma stół tak, że drżąca ręka nie jest widoczna, ale nie może powstrzymać stukania nogą” – napisała Mensch.

Anders Aslund – szwedzki ekonomista – napisał z kolei, że obaj panowie wyglądają z dnia na dzień na coraz bardziej chorych i zmęczonych psychicznie. „Słaby występ” – podkreślił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę