Twitter | The Sun

Po raz pierwszy od wybuchu wojny w Ukrainie w prorządowych serbskich mediach pojawiła się krytyka w kierunku Władimira Putina. Zarzucono prezydentowi Rosji zdradę zaufania tamtejszych władz, co jest sytuacją bez precedensu.

European Western Balkans informuje, że krytyka wobec Putina ukazała się na łamach „Srpski telegraf”. Była to reakcja na oświadczenie prezydenta Rosji, że tzw. Doniecka i Ługańska Republiki Ludowe mogą decydować o sobie – bez pytania o zdanie władz centralnych – w takim samym stopniu, co Kosowo.

Na głównej stronie użyto mocnych słów wobec takiej deklaracji. – Putin wbił Serbii nóż w plecy: zamienił Kosowo na Donbas – głosił nagłówek czwartkowego wydania „Srpski telegraf”.

Krytyczne słowa w kierunku prezydenta Rosji pojawiła się również w innych serbskich gazetach, takich jak „Informer”, „Alo” czy „Kurir”. Od początku wojny w Ukrainie tamtejsze media nie decydowały się na krytykowanie Putina.

– Płacimy cenę za globalny konflikt: Putin gra kartą Kosowa – podał „Informer”. – Putin broni interesów Rosji… nie biorąc pod uwagę stanowiska Serbii w sprawie Kosowa – wtóruje „Kurir”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę