Cztery lata temu dwa słupy przed wejściem do Przedszkola Publicznego nr 2 przy al. Wolności w Głogowie zostały pomalowane w tęczowych kolorach. Radny powiatu głogowskiego Andrzej Radomski z PiS uznał teraz, że w ten sposób jest promowana ideologia LGBT, a dzieci są deprawowane.

„Jaki to ma cel, po co? Po co dzieci codziennie muszą to oglądać?”, napisał 22 sierpnia radny na swoim profilu na Facebooku, załączając do tekstu fotografię wejścia do przedszkola. Jego zdaniem kolory, w które zostały pomalowane filary, „działają na podświadomość” i kojarzą się z ideologią LGBT.

„Czy to nie ma oswajać dzieci z ideologią LGBT, bo wszak przedszkole to bezpieczne miejsce i wg dzieci, tak ma być. To działa na podświadomość. Coś co widzimy na co dzień, ma dla nich stać się NORMALNE, choć normalne nie jest. W ten sposób środowiska LGBT wkraczają już do przedszkoli”, napisał na FB oburzony przedstawiciel PiS.

Radny Radomski z żalem zauważył, że „dla rodziców zapewne wygląda to niewinnie”. Niedługo potem jego wpis zniknął.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych we wpisie na FB skomentował, że być może „następnym krokiem radnego będzie interwencja w sprawie lekcji fizyki, w trakcie których naucza się o spektrum światła białego. Wszak po rozszczepieniu wychodzi TĘCZA!”. Stwierdził równocześnie, że „homofobia jest straszną chorobą”.

https://www.facebook.com/osrodek.monitorowania/posts/1038267603015039


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę