Radny PiS chciał powiesić wszystkich z PO. Jest reakcja prokuratury

Prokuratorzy z Łomży odmówili wszczęcia śledztwa w sprawie wpisu w mediach społecznościowych radnego PiS Karola Wyszyńskiego z listopada ubiegłego roku, w którym ten domagał się postawienia szubienic i uśmiercenia całej PO.

   

Po tym, jak pod koniec listopada 2017 roku narodowcy w Katowicach na atrapach szubienic zawiesili zdjęcia europosłów PO, którzy zagłosowali za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce, poseł PO Jan Grabiec żądał natychmiastowej reakcji ministrów: sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji.

„Ta sytuacja to skandal, ale też test dla Prokuratora Generalnego: czy z urzędu podejmie postępowanie wobec faszystów, czy PiS nadal będzie roztaczał nad nimi parasol ochronny. Będzie czekał aż kogoś naprawdę podpalą lub powieszą?”, alarmował wtedy Grabiec na Twitterze.

   
Zobacz także:  Znana posłanka opuszcza PO. Przechodzi do ruchu Hołowni

Na jego postulaty zareagował jeden z polityków PiS. „Zgadzam się z tym. Potrzebna reakcja. Dostawić szubienice i powiesić całe PO”, napisał w odpowiedzi Karol Wyszyński, wybrany z list PiS radny położonej w powiecie łomżyńskim gminy Nowogród.

Łomżyńska PO zawiadomiła o tym wpisie prokuraturę. Śledczy sprawdzali, czy słowa radnego oznaczają publiczne groźby wobec członków PO z powodu ich przynależności politycznej. Ostatecznie pod koniec grudnia prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa. Prokuratorzy uznali, że we wpisie Karola Wyszyńskiego „nie było gróźb karalnych, była manifestacja poglądów politycznych”. W poniedziałek działacze PO z Łomży powiadomili o decyzji prokuratury media.

   
     

Polub nas na Facebooku: