Dariusz Janta to radny powiatowy z PiS w Kościerzynie. Władze pomorskiego okręgu partii podjęły decyzję o wydaleniu go z partii. Powodem jest wpis o zamordowanym Pawle Adamowiczu. Janta sugerował, że w tragiczny dzień z radości pił alkohol.

„Panie Dariuszu, dziś taki piękny dzień, że trzeba się napić ze szczęścia (…) oby więcej takich Adamowiczów było!” – taki wpis pojawił się na profilu Janty na facebooku. Radny odpisał: „ja już wypiłem, ale muszę ostrożnie, gdyż miałem drugi zawał”.

Janusz Śniadek, przewodniczący pomorskiego PiS, wydał oświadczenie do PAP, w którym mówi o skresleniu Janty z listy członków partii. Decyzję uzasadniał „zachowaniem nie licującym z godnością członka partii” i posatwą godną ubolewania.

Wszystkich hejterów i tych, którzy kpili z tragicznych wydarzeń podczas finału WOŚP w Gdańsku i z samego zamordowanego prezydenta ściga także Joachim Brudziński, szef MSWiA. Policjanci zatrzymali wiele osób, które w internecie rozpowszechniały mowę nienawiści, wulgarne słowa o zmarłym, a także kierowały groźby karalne w stosunku do innych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę