Po grudniowych porządkach i przygotowaniu potraw nasze dłonie są przesuszone i mają przebarwienia. Szczególnie, że niskie temperatury im nie służą. Tymczasem trwa karnawał, zaś dłonie – jako jedna z wizytówek kobiety – powinny przyciągać uwagę. Przywrócisz dłoniom ładny wygląd stosując poniższe sposoby.

Zwykle automatycznie myjemy ręce po spacerze, sprzątaniu czy wizycie w toalecie. Zachowanie higieny jest istotne, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, czym myjemy ręce? Środki, których używamy do mycia rąk stanowią jeden głównych czynników mających wpływ na kondycję naszej skóry. Dlatego też, by chronić dłonie przed przesuszaniem, warto wybierać produkty delikatnie natłuszczające, wzbogacone witaminami i naturalnymi olejami bądź też delikatne mydła dla dzieci. Po myciu pamiętaj o dokładnym nakremowaniu dłoni. Zresztą krem do rąk to kosmetyk, którego nie powinno zabraknąć w kobiecej torebce. O kremowaniu należy pamiętać kilka razy dziennie, a najlepiej również po każdym umyciu – niezależnie od naszego wieku, temperatury powietrza czy pory roku.

Poza pielęgnacją, konieczna jest również mechaniczna ochrona rąk, zaprzyjaźnij się zatem z rękawiczkami. Noś je nie tylko zimą na dworze, ale zakładaj specjalne rękawiczki również w trakcie prac w domu. Dłonie potrzebują bowiem dodatkowej ochrony od drażniących substancji chemicznych czy kurzu. Od czasu do czasu zafunduj również dłoniom zabieg Spa. Złuszczający peeling możesz wykonać w domu, mieszając 1,5 łyżeczki cukru z łyżeczką oliwy i połową łyżeczki soku z cytryny. Tak zrobionym kosmetykiem pocieraj dłonie przez 3 minuty, a następnie spłucz. Możesz również skorzystać z zabiegu parafinowego, tego w gabinecie kosmetycznym bądź też wykonanego w domu. Rozgrzej w garnuszku 500 ml parafiny kosmetycznej. Ostudź nieco i zanurz w niej dłonie. Policz do 10 i wyjmij. Czynność powtórz 6 razy. Na dłonie załóż woreczki foliowe np. śniadaniowe, a na to bawełniane rękawiczki kosmetyczne. Pozostaw na pół godziny, po czym zdejmij rękawiczki i woreczki. Wraz z nimi powinna zejść parafina. Jeśli nie – domyj letnią wodą z mydłem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę