Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zaapelował za pośrednictwem Facebooka o zaprzestanie oglądania  telewizji publicznej. Poinformował również, że przestaje opłacać abonament RTV.

Apel Owsiaka związany jest z nagonką prowadzoną przez „Wiadomości”oraz inne programy informacyjne telewizji publicznej wobec prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz władz tego miasta. W środę w głównym wydaniu „Wiadomości” został wyemitowany materiał, w którym oskarżono gdański samorząd o „otwarte gloryfikowanie nazistowskiej karty w historii” Gdańska.  Owsiak, który jest Gdańszczaninem, w reakcji na tę kampanię nienawiści wezwał wszystkich Gdańszczan w Polsce do zaprzestania oglądania TVP.

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/2336286433117002

„Możemy pisać petycje, możemy zbierać podpisy, możemy wynająć kancelarię prawną, ale chyba lepiej będzie, jak po prostu wyłączymy telewizję publiczną (…) Dlatego ja, Gdańszczanin (…) zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich Gdańszczan w Polsce i na całym świecie, abyśmy jednym, wspólnym czynem, raz na zawsze wyłączyli w swoich telewizorach programy telewizji polskiej”, napisał na Facebooku.

Lider WOŚP oświadczył też, że nie będzie płacił abonamentu na TVP, która jest telewizją polityczną i napuszcza ludzi na siebie, świadomie okłamuje widza czy dyskredytuje osoby inaczej myślące niż PiS. Wezwał do tego również innych . „W dzisiejszych czasach, moim zdaniem, jest to absolutne nadużycie, kiedy wpłacane przez nas pieniądze są wykorzystywane do tworzenia przekazu sprzeniewierzającego się pojęciu telewizji publicznej”, oświadczył Owsiak.

https://www.facebook.com/aleksandra.dulkiewicz.14/posts/2392489854153064


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę