Reanimacja orzecha włoskiego. Zaaplikuj ten środek, a wypędzisz 1 szkodnika

orzech włoski
fot. Pixabay

Orzechy włoskie mają wiele właściwości prozdrowotnych. Drzewa rosną głównie w ogródkach działkowych, przy okazji zapewniając nam cień. Nie każdy jednak słyszał o istnieniu pasożyta, który może uszkodzić owoce drzewa. Sprawdź, jak pozbyć się szkodnika.

REKLAMA

Orzech włoski to duże drzewo, które przykuwa nasz wzrok. Jego owoce to samo zdrowie. Polepszają przemianę materii, działają bakteriobójczo i wpływają korzystnie na stężenie cholesterolu we krwi. Poza tym są źródłem dobroczynnych kwasów tłuszczowych, potrzebnych dla prawidłowej pracy organizmu. Lecz nawet tak wytrzymała na choroby roślina, jaką jest orzech włoski, może zostać zaatakowana przez 1 szkodnika. Wtedy trzeba sobie jakoś z nim poradzić. Zdradzamy najlepszy patent.

Groźny szpeciel orzechowiec atakuje rośliny

Szpeciel orzechowiec (aceria tristriatus) to pasożyt, który żeruje na orzechach włoskich. Oznakami jego „działalności” są nabrzmiałe, szpetne wyrośla pojawiające się na liściach. Osobnik, który może degradować orzech włoski to pliśniowiec orzechowy. Na ogół do żerowania wybiera dolny fragment blaszek liściowych drzewa, więc ogrodnicy mogą go łatwo przeoczyć.

REKLAMA

Niepokojącym objawem, że orzech włoski został zaatakowany przez pliśniowca orzechowego, są pojawiające się na drzewie nieestetyczne naloty i więdnięcie jego liści. Jeśli chcesz uratować swoje drzewo, zacznij szybko działać. Co w takim razie zrobić? Samo usuwanie zakażonych liści może nie wystarczyć, a jeśli zabierzesz się za to zbyt późno, to istnieją mniejsze szanse na odratowanie rośliny.

Sposób na uratowanie orzecha włoskiego

Okazuje się, że orzech włoski można odratować chemicznym środkiem o nazwie: Telstar 100 EC lub Siarkol extra 80 WP. Są to specyfiki o silnym działaniu. Ich zastosowanie może być jedynym sposobem, aby pozbyć się szkodnika. Dzięki temu orzech włoski znów odżyje.

Czytaj też: Ten produkt za 2 zł usuwa plamy po trawie z ubrań. Lepszy niż odplamiacze

REKLAMA

Udostępnij: