bluzka z plamą z trawy
fot. screen Youtube / Cleanipedia

Pozbycie się plam z trawy na ubraniach to nie lada sztuka. Jeśli chcesz mieć je z głowy, to wcale nie musisz sięgać po odplamiacze. Prawdopodobnie w domu masz artykuły, które raz-dwa uporają się z zabrudzeniami. A jeden z nich działa najlepiej ze wszystkich. Wystarczy kilka chwil, a po trawie nie będzie nawet najmniejszego śladu.

Latem spędzamy dużo czasu na zewnątrz, a tam łatwo o różnego rodzaju zabrudzenia, m.in. z trawy. Być może już wielokrotnie walczyłeś z uporczywymi plamami na ciuchach swoich lub swoich dzieci. Co zrobić, by zielone plamy zniknęły z tkanin na dobre? Na pierwszy rzut oka może wydawać się to trudne do wykonania, ale wcale tak nie jest. Nie musisz też kupować drogich odplamiaczy pełnych chemii. Zwalcz je domowymi metodami. Szybko, wygodnie i oszczędnie!

Co zastosować na trudne plamy z trawy? Ten produkt kupisz za grosze

Okazuje się, że skutecznym pogromcą plam po trawie (nawet tych zaschniętych) jest kwasek cytrynowy. Bez problemu znajdziesz go w każdym sklepie spożywczym za mniej niż 2 zł. Kwasek ma wspaniałą moc i wprost rozpuszcza trwałe ślady. Wystarczy rozsypać ten artykuł równo na zabrudzeniu z trawy, a potem potrzeć materiał czystą szmatką albo gąbką. Po chwili skaza nie będzie już widoczna. Teraz upierz odzież i gotowe.

Inne sposoby na usunięcie zielonych plam z tkanin

Oprócz kwasku cytrynowego równie dobre efekty daje mleko. Polej nim ślad po trawie i pocieraj szmatką, aż zniknie. Możesz też użyć wody utlenionej. Polej nią zabrudzenia i odczekaj pół godziny. Później materiał upierz w pralce. Po plamie nie powinno być żadnego śladu.

Czytaj też: Żelazko pozostawia ślady na ubraniach? Potrzyj je tym, a znikną na zawsze


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę