Tradycyjne kotlety mielone wydają Ci się nudne? Jeśli szukasz niepowtarzalnej opcji, która będzie olśniewać smakiem, to dobrze trafiłeś. Poniżej zamieściliśmy wyjątkową recepturę, która z pewnością Cię zafascynuje. Mało tego, przyrządzenie kotletów to sama przyjemność, a za sprawą pewnego sezonowego składnika, stworzysz istne arcydzieło, które zachwyci całą rodzinę!
Rutyna w kuchni to nic nadzwyczajnego. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zmiana. Na naszej stronie znajdziesz wiele odmienionych receptur na dania obiadowe czy wypieki. Koniecznie wypróbuj je w swojej kuchni. Dziś zajmiemy się przepisem na kotlety mielone w zupełnie nowej odsłonie. Oszalejesz na ich punkcie.
Kotlety po morawsku to miks młodej kapusty i mięsa mielonego. Nic dziwnego, że takie połączenie zyskało popularność w wielu krajach Europy. Jak przygotować to wyśmienite danie? Zerknij tylko na poniższy przepis. Będzie ciekawie, pysznie i twórczo!
Przepis na kotlety mielone po morawsku
Składniki:
2 jajka,
400 g mięsa mielonego,
800 g młodej kapusty,
1 cebula,
30 g śmietany,
40 g mąki,
szczypta sody oczyszczonej,
1/2 natki pietruszki,
sól i pieprz według uznania.
Wykonanie:
Kapustę drobno pokrój. Podobnie zrób z cebulą. Obydwa warzywa zalej wrzącą wodą i odstaw na 2 minuty (kapusta zmięknie, a cebula utraci gorzki posmak). Połowę natki pietruszki drobno posiekaj. Gdy miną 2 minuty odcedź warzywa i przełóż do nich rozdrobnioną natkę, a także mięso mielone. Doda też: mąkę, jajka, przyprawy, sodę oczyszczoną i śmietanę. Wszystko starannie wymieszaj.
Przyszykuj blachę do pieczenia, wyłóż ją papierem pergaminowym. Z przygotowanej masy zacznij tworzyć kotlety, następnie umieszczaj je na blaszce. Aby cała praca poszła sprawniej, przed formowaniem kotletów zwilż dłonie, a wtedy masa nie będzie przyklejać się do rąk.
Blaszkę ze wszystkimi sztukami włóż do piekarnika rozgrzanego do temp. 200°C i piecz przez pół godziny. Nim potrawa dojdzie w piekarniku, możesz zabrać się za robienie mizerii. Doskonałym dodatkiem do obiadu będą także młode gotowane ziemniaki. Smacznego.
Czytaj też: Rolowane pierogi to hit wśród szybkich obiadów. Lepsze niż tradycyjne