REKLAMA

storczyk
fot. screen Youtube / HayataDairPüfNoktalar

Dawniej ludzie wierzyli, że storczyki przynoszą do domu szczęście i dostatek. Coś w tym jest. To eleganckie kwiaty, których hodowla nie należy do najtrudniejszych, ale warto znać kilka kluczowych zasad pielęgnacji tego gatunku. Przyda się też dobra odżywka. Ta ekologiczna będzie w sam raz. Zobacz, jak ją przygotować w domu.

REKLAMA

Orchidee z reguły kwitną raz w roku, ale czasami mogą też ponawiać kwitnienie, jeśli oczywiście będę miały zapewnione optymalne warunki do rozwoju. Pąki uwidaczniają się zazwyczaj od jesieni do wiosny. Aby zagwarantować im idealne warunki, należałoby zrobić naturalny nawóz, który zadziała jak doping.

Nie wyrzucaj skórek pomarańczy. Powstanie z nich odżywka dla storczyka

Zdrowe storczyki, które szybko zawiązują nowe kwiaty to marzenie każdego hodowcy tych roślin. Przyrządzenie dla orchidei domowego wzmacniacza to doskonały pomysł. Opłucz skórki cytrusa, a potem posiekaj je na małe części i przesyp do szklanego pojemnika. Potem zalej odpad litrem wody, wsyp łyżeczkę suchych drożdży i łyżkę cukru. Następnie mieszankę starannie wymieszaj i zakręć naczynie pokrywką, postaw w ciepłym i ciemnym miejscu na 2-3 doby.

REKLAMA

Pamiętaj, by od czasu do czasu potrząsnąć naczyniem. Po ok. 3 dniach przecedź zawartość przez sito i uzyskaną odżywkę stosuj dopiero po rozwodnieniu (proporcje z wodą to 1:10). Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt, podlewaj nią rośliny raz na 7 dni. Jeśli zostanie ci trochę emulsji, możesz składować ją w chłodziarce najwyżej przez 2 tygodnie. Po takiej kuracji twój storczyk odżyje i wypuści dziesiątki nowych pąków kwiatowych.

REKLAMA