Niespodziewanie podczas wycieczki rowerowej możemy się natknąć na groźnych przeciwników. Tak się stało we Wrocławiu. Rowerzystkę zaatakował rój szerszeni. Jak ostrzegają lekarze, ataki takie mogą być śmiertelnie groźne.

Gniazdo było zlokalizowane niedaleko jednej z wrocławskich ścieżek rowerowych. Szczególnie jesienią szerszenie łatwo rozjuszyć, a wystarczy jakiś gwałtowniejszy ruch.

Owady zaatakowały parę jadącą na rowerach. Liczne użądlenia były na tyle dotkliwe, że kobieta musiała być przewieziona do szpitala. Polsat News poinformował, że stan był ciężki z uwagi na wstrząs anafilaktyczny.

Rowerzyści starali się uciec, ale szerszenie ich goniły. Pomoc została im udzielona przez pracowników pobliskiej budki z jedzeniem.

Strażacy już usunęli gniazdo. Właśnie straż pożarna powinna być powiadomiona, gdy znajdziemy gniazdo niebezpiecznych owadów w pobliżu miejsca powszechnie uczęszczanego.

Ostrożność powinniśmy zachować szczególnie, gdy jesteśmy alergikami. Po użądleniu niezbędna jest pomoc medyczna. Konieczne mogą się okazać leki takie jak adrenalina albo środki antyhistaminowe.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna