McDonald's
Wikimedia Commons

W wyniku inwazji Rosji na Ukrainę sieć restauracji McDonald’s postanowiła zawiesić swoją działalność w kraju agresora. Pojawiły się potencjalny nazwy firm, które miałyby zastąpić słynny fast-food. Wszystkie brzmią co najmniej dziwnie.

Sieć McDonald’s postanowiła zakończyć swoją działalność w Rosji, co jest odpowiedzią na krwawą inwazję na Ukrainę. Ostatecznie doszło do tego 14 marca, wskutek czego zamkniętych zostało 850 lokali gastronomicznych.

Rosjanie mają jednak plan na zastąpienie McDonalds’a. Pojawiły się nawet nazwy, które mogłyby się pojawić na lokalnym rynku. Zarejestrowano je w rosyjskiej agencji Rospatent, czyli Federalnej Służbie Własności Intelektualnej.

Nowym właścicielem restauracji McDonald’s w Rosji jest Alexander Govorow. Jak podaje „Reuters”, pod uwagę są brane takie nazwy, jak „Fun and Tasty”, „The Same One”, „Just Like That” lub „Open Checkout”. Jeszcze nie wiadomo, na co ostatecznie zdecyduje się nowy właściciel.

Negocjacje między rosyjską spółką a McDonald’s miały trwać długo. Firmie, która wycofała się z Rosji, zależało na tym, by wszyscy pracownicy, którzy byli do tej pory zatrudnieni w McDonald’s, nie stracili miejsc pracy. Chodzi o ok. 62 tysiące osób.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę