REKLAMA

putin
fot. screen Youtube

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podjęła we wtorek decyzję w kwestii propozycji przywrócenia juniorskich reprezentacji Rosji do międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. Po posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA zdecydowano o porzuceniu propozycji. Rosjanom nie zostanie przywrócone prawo do udziału w międzynarodowych rozgrywkach, które zostało im odebrane po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę.

REKLAMA

Pod koniec września UEFA ogłosiła, że planuje przywrócić możliwość rywalizacji w międzynarodowych rozgrywkach juniorskim reprezentacjom Federacji Rosyjskiej.

„Dzieci nie powinny być karane za czyny popełnione przez dorosłych” — napisano wówczas w oświadczeniu europejskiej federacji.

REKLAMA

Plan zakładał powrót młodzieżówek na reprezentacyjne mecze, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim – młodzi rosyjscy piłkarze nie mogliby w zasadzie reprezentować Rosji. Byliby pozbawieni flagi, hymnu oraz strojów w barwach narodowych. Mecze domowe musieliby rozgrywać poza Rosją – donosi „Fakt”.

Rosyjskie młodzieżowe reprezentacje nadal nie będą brały udziału w meczach. UEFA podjęła decyzję

Warunki powrotu są już jednak mało ważne, gdyż UEFA ostatecznie nie zdecydowała się na ten krok. Nic dziwnego – już sama propozycja spotkała się z bardzo zaciekłym protestem części europejskich federacji. Poparcia propozycji odmówili wiceprezydenci z Anglii, Walii i Polski (PZPN), a władze 12 innych federacji piłkarskich zadeklarowały, że nawet po przywróceniu do rozgrywek juniorskich reprezentacji Rosji w dalszym ciągu nie będą rozgrywać z nimi meczy.

REKLAMA

Wydaje się, że UEFA uległa pod presją krajowych związków i ustąpiła.

„Nie znaleziono żadnego rozwiązania technicznego, które umożliwiłoby występy rosyjskim drużynom. Ta kwestia nie jest już omawiana” – przekazał rzecznik UEFA.

REKLAMA

W zeszłym tygodniu zawieszenie rosyjskich drużyn do lat 17 w rozgrywkach międzynarodowych zniosła FIFA. Władze FIFA nie chciały komentować decyzji UEFA – podaje „Fakt”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA