fot. Twitter

Rosjanie majstrują przy NATO-owskich składach broni? W ostatnich miesiącach doszło do kilku wybuchów w składach broni na terytorium państwo Sojuszu Północnoatlantyckiego, m.in. w Bułgarii. Tymczasem w Albanii udaremniono potencjalną próbę wysadzenia składu przy fabryce broni. Rosyjscy szpiedzy wdali się w walkę z albańskimi żołnierzami, pilnującymi magazynu. Albania jest członkiem NATO.

Jak podaje „Albanian Daily News” – do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Pomiędzy albańskimi żołnierzami a domniemanymi rosyjskimi szpiegami miała wywiązać się krótka walka wręcz. W jej trakcie agenci mieli spryskać twarze albańskich żołnierzy niezidentyfikowaną substancją. Dyrektor zakładu Uzina e Municioneve, Lorenc Zani, przekazał, że po napadzie w sobotni wieczór, żołnierze zostali przewiezieni do szpitala w Tiranie.

Z kolei Kreshnik Ajazi, szef prokuratury w okręgu Elbasan, potwierdził, że po incydencie aresztowanych zostało trzech obywateli rosyjskich, którzy wjechali do Albanii na wizach turystycznych.

Rosjanie sabotują NATO-wską infrastrukturę? Ostatni wybuch magazynu z amunicją miał miejsce w Bułgarii

To nie pierwszy raz, kiedy Rosjan podejrzewa się o sabotaż NATO-wskiej infrastruktury, magazynów z bronią. W niedzielę 31 lipca w pobliżu miasta Karnobat na wschodzie Bułgarii doszło do serii wybuchów w budynkach, gdzie składowana była amunicja. Magazyny należały do firmy zbrojeniowej Emiliana Gebrewa, którego przed laty próbowano otruć. O próbę zabójstwa bułgarska prokuratura oskarżała wówczas agentów rosyjskiego wywiadu.

Po wybuchach w Bułgarii nie udało się schwytać sprawców – przynajmniej na razie. Niewykluczone, że incydent w Albanii zapobiegł kolejnemu wysadzeniu NATO-wskiego magazynu z bronią.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę