Roxana Węgiel ze statuetką MTV Europe Music Awards! Gaśnie gwiazda Ariany Grande!

Kolejny wielki międzynarodowy sukces odniosła polska piosenkarka Roxana Węgiel. Zwyciężczyni ubiegłorocznego 16. Konkursu Eurowizji dla Dzieci otrzymała w niedzielę statuetkę Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. 14-latka w głosowaniu internetowym pokonała między innymi Dawida Podsiadłę, Darię Zawiałow i Sarsę.

   

Tegoroczna gala MTV Europe Music Awards odbyła się w niedzielę w hiszpańskiej Sewilli i zgromadziła takie gwiazdy światowego show-biznesu i sportu jak brytyjska wokalistka Dua Lupa czy grający w Juventusie Turyn portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo.

Za największą faworytkę uważana była powszechnie piosenkarka Ariana Grande. Jednak mimo aż siedmiu nominacji nie została nagrodzona ani jedną statuetką.

   

W najważniejszych kategoriach wyróżnienie za najlepszy debiut oraz za utwór „Bad Guy” otrzymała Billie Eilish. Z kolei Taylor Swift zwyciężyła w kategorii „Najlepszy teledysk” za wideo do piosenki „ME!”. Zespół Green Day został uznany za najlepszą grupę rockową.

https://www.instagram.com/p/B4bGM8wBb8F/?utm_source=ig_embed

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News